Sign In

Skip Navigation Linksneden-bilisim-egitimi

Mobil Menü

Neden Bilişim Eği​timi?​


İş yazılımları, çalışma hayatının hemen her alanında kullanılır. Bu nedenle bilişim eğitimi, iyi bir iş bulmanızı ve mesleki değerinizi artırmanı​zı sağlar. Bilişimin kendini en sık yenileyen alan olması dolayısıyla bilişim eğitimi için hiçbir zaman erken veya geç değildir. Her yaşta alınabilir ve süreklidir. "Yaşam boyu eğitim" döngüsünü esas alan Bilge Adam’ın eğitimleri, iş yaşamının güncel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır. ​​​

Y​azılım ve Sistem Uzmanı İhtiyacı​​​​​​​​

Son yıllarda bilişim dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler nedeniyle hemen hemen tüm iş kollarında aranan elemanları nitelikleriyle yükseköğretim kurumlarından mezun olanların nitelikleri arasında boşluk ortaya çıktı. Hem özel sektör hem de kamu kurumları, nitelikli yazılımcılar ve sistem uzmanları bulmakta büyük güçlük çekiyor. Türkiye'de her yıl 70 bin yazılımcıya ihtiyaç duyulurken, sistem ve network alanında gereken uzman sayısı 100 bini aşmış durumda.   

Dolayısıyla kodlama, veritabanı, web ve mobil programlama, sistem, ağ, siber güvenlik, bulut bilişim vb. konularda alınan kaliteli eğitimler, katılımcıları aranan uzmanlar haline getiriyor. Bilişim çalışanları aynı seviyede diğer pozisyonlardaki elemanlara oranla %65* daha fazla kazanırken, sürekli yükselebilecekleri kariyer seçeneklerine sahip olabiliyorlar. (*Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre.)  

   

Tasarım ve Sosyal Medyanın Gücü

Günümüzde her iş kolunda tasarım özel bir öneme sahip. Dijital tasarım uzmanlıkları, farklı sektörlere yayılmış kariyer fırsatları barındırıyor.      

Web ve grafik eğitimleri sayesinde günümüzde hemen her kurumun ihtiyaç duyduğu becerileri edinerek, yaratıcılığınızı teknik bilginizle birleştireceğiniz işlerde çalışabilirsiniz.     

Benzer bir durum dijital medya alanında da söz konusu. Sosyal medyanın ve dijital pazarlamanın her geçen gün daha fazla güç kazandığı iş dünyasında, kurumların ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikteki çalışanlara talep giderek artıyor.     

3D ve teknik çizim eğitimleri ise başta tasarım, mimarlık ve mühendislik dallarında eğitim alan öğrencilerin, kullanacakları yazılımlarda piyasa koşullarının gerektirdiği yeterliliklere sahip olmalarını sağlıyor.     

     

Üretkenlik; ERP ve Muhasebeden Geçiyor

Bilişim, tüm sektörlere etki ettiği için muhasebe ve kurumsal kaynak planlama (ERP) alanlarında güncel teknolojik yetkinliklerle donanmış profesyoneller ön plana çıkıyor. Özellikle %65,5 pazar payına sahip olan SAP ve Logo programlarını kullanabilmek için gerekli eğitimi almak, kariyerinizde fark yaratmanızı sağlıyor.     

Neredeyse tüm iş kollarında ihtiyaç duyulan Microsoft Office uygulamalarını doğru kullanabilmenin işverenler için standart bir beklenti haline geldiği ise yadsınamaz bir gerçek.​    

     

Uluslararası Çalışma İmkânı

Bilişim eğitimleri dikey uzmanlaşma sağlayacak sayısız seçenek barındırıyor. Üstelik bilişimin sunduğu iş fırsatları ülkemizle de sınırlı değil. Bilge Adam Akademi'de aldığınız eğitimin ardından, yetkili sınav merkezlerinden ilgili teknoloji üreticilerinin ücretli sınavlarına girerek, beceri ve yetkinliklerinizi belgeleme olanağınız bulunuyor. Böylece sahip olacağınız uluslararası geçerlilikteki sertifikalarla dünyanın her yerinde çalışma imkânına sahip olabilirsiniz.​
​         
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
26 yaşındayım. Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü’ne devam ediyorum. Bundan altı ay önce kariyerim için yeni bir yol çizmeye karar verdiğim dönemde Bilge Adam Akademi’yi tercih ettim. Dijital Medya Uzmanlığı üzerine aldığım geniş...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
ÖZLENEN Ş. / FATİH
Kendimi bildim bileli Bilge Adam hep vardı, ortaya çıkışından ziyade “Sebat edebilmesinin ve...
MEHMET BERKAY K. / İZMİR
Eğitim içeriği son derece efektif ve öğretici. Eğitmenimiz dersi en iyi şekilde öğrenmemiz için...
icon EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Bul

Bilge Adam Akademi şubelerinde alabileceğiniz eğitimleri görmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.