Sign In

Skip Navigation Linksileri-advanced

Mobil Menü

İngilizce - İleri (Advanced)


Bilge Adam Akademi'nin İngilizce eğitim modeli, öğrencinin bilgisayar eşliğinde kendi hızında çalışabildiği mul​timedia dersleri ve eşit ağırlıkta eğitmenli derslerden oluşan, karma bir modeldir. 15 kurun her biri Multimedia, Group Class, Workshop ve Progress Follow-up olarak adlandırılan 4 çeşit dersten, alıştırma kitaplarından ve seviye bitirme sınavlarından meydana gelir.

Bilge Adam İngilizce Eğitim Modeli, İngilizce’yi kendi hızınızda ve öğrenme stilinize göre öğrenebilmeniz için farklı yöntemleri bir araya getiren bir modeldir. Bu model; Multimedia, Group Class, Workshop, ve Progress Follow-Up olarak adlandırılan 4 çeşit dersten, alıştırma kitaplarından (Student Book) ve seviye bitirme sınavlarından (Level Test) meydana gelir.


Multimedia Class

Multimedia ortamında yapılan bu derste, stressiz bir şekilde İngilizce’nin dünyasına girerek eğitim alırsınız. İngilizce konuşulan bir ortamda görerek, dinleyerek ve konuşarak öğrenirsiniz. Tüm bunlar, Bilge Adam İngilizce Eğitim Modeli ile eğitime başladığınız ilk günden itibaren gerçekleşir. Her derste yeni şeyler öğrenip uygulayabilirsiniz. Multimedia derslerine internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ulaşılabilir ve eğitim süresi boyunca dersleri sınırsız tekrar edilebilirsiniz.

Student’s Book

Multimedia derslerine paralel olarak hazırlanan, benzeri olmayan, profesyonel ve pratik bir kitaptır. İngilizce eğitiminde hızla ve rahatça ilerlemenizi sağlayacak olan bu kitap, dilbilgisi (grammar) konuları ve açıklamalarının yanı sıra yeni kelimeler ve alıştırmalar içerir. Her Multimedia Class dersinden sonra bu kitap ile çalışarak, öğrendiklerinizi sağlamlaştırabilir ve tamamlayabilirsiniz.

Group Class

En fazla 5 kişilik gruplar halinde ve eğitmen eşliğinde gerçekleşen, bütün öğrencilerin aynı seviyede olduğu, dinamik derslerdir. Dersin başında eğitmen, Multimedia Class’ta işlenen konularda aklınıza takılabilecek bütün sorulara açıklık getirir. Ardından, öğrendiklerinizi pratik olarak uygulamanıza imkân verir. Group Class derslerinde dil becerinizin adım adım ilerlediğini göreceksiniz.

Workshop

Eğitmen nezaretinde en fazla 10 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen; dil bilgisi, kelime dağarcığı, okuma, yazma ve konuşma gibi somut dil becerilerini pratik edebileceğiniz derslerdir. Dersleri ilgi alanınıza ve gereksinimlerinize göre seçebilirsiniz. Yüz yüze yapacağınız görüşmelerden sonra eğitmenin belirteceği özellikle dikkat etmeniz gereken konular üzerine yoğunlaşmanız ve onun önerilerine göre hareket etmeniz, eğitiminizdeki başarı açısından çok önemlidir.

Progress Follow-up

Progress Follow-Up eğitmenle bire bir yapılan danışma amaçlı görüşmelerdir. Bu görüşme sırasında eğitmeninizle, kaydettiğiniz ilerlemeyi ve engelleri konuşabilirsiniz. Eğitimin ilk haftasından itibaren eğitmeniniz derslerdeki başarı ve ilerlemenizi takip eder, gerektiğinde Progress Follow-Up dersleri ile hedeflenen düzeye ulaşmanıza yardım eder.

Level Test

Her seviyenin multimedia ve grup derslerini tamamladıktan sonra o seviyedeki başarınızı gösterebilmeniz için bir ‘Level Test’ uygulanır. Bu test sonucunda bir seviye bitirme sertifikası almaya hak kazanırsınız.

  • Bilge Adam Akademi’de İngilizceyi anadilinizi öğrenir gibi öğrenirsiniz.
  • Multimedia derslerinde kendi hızına göre eğitim alır ve eğitim süresi boyunca sınırsız tekrar hakkı sayesinde İngilizce konuşma ve anlama beceriniz gelişir.
  • Multimedia derslerini evinizde, işyerinizde veya internet bağlantısı bulunan herhangi bir yerde ya da Bilge Adam Akademi şubelerindeki multimedia laboratuvarlarında alabilirsiniz.
  • Grup derslerinde becerilerinizi gerçek ortamda test eder, eksiklerini tamamlar, grup çalışmalarıyla sosyal bir ortamda öğrendiklerinizi pekiştirirsiniz.
  • Workshop’larla öğrendiklerinizi kullanır ve gelişim sağlarsınız.
  • Gelişiminiz eğirmeniniz tarafından izlenir ve değerlendirme sonuçları sizin ile paylaşılır.
  • Eğitim programı kişisel ihtiyaçlarınız göz önünde tutularak, istediğiniz gün ve saatlerde ders alabileceğiniz şekilde planlanır.
  • Ders kaçırmak ya da sınıftan geri kalmak gibi problemler ile karşılaşılmaz.1-3 Seviye: A1 (Basic User)

Aşina olduğu günlük ifade ve yapıları rahatlıkla kullanabilir. Kendini ve çevresindekileri tanıtabilir ve kişisel bilgilerle ilgili soru sorup yanıtlayabilir. Yavaş ve anlaşılabilir konuşan biri ile iletişim kurabilir.

4-6 Seviye: A2 (Basic User)

Kişisel, ailevi bilgiler, alışveriş, basit işler gibi konularda sıkça kullanılan yapı ve ifadeleri kolaylıkla anlayabilir. Günlük hayatı ve rutin yaptıkları ile ilgili konuşabilir ve basit bir şekilde geçmişinden bahsedebilir.

7-9 Seviye: B1 (Independent User)

İşte, okulda, evde karşılaşılabilecek rutin konuları kolaylıkla anlayabilir ve yurtdışına çıktığında karşılaşabileceği çoğu durumda kendisini ifade edebilir. Aşina olduğu konularda ya da özel ilgi alanları ile ilgili bilgi verebilir ve deneyimlerini, olayları, hayallerini, amaçlarını vb. anlatabilir. Fikirlerini akıcı bir şekilde doğru kelimelerle ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve profesyonel ortamlarda rahatlıkla kullanabilir.

10-12 Seviye: B2 (Independent User)

Birçok konu hakkındaki karmaşık metinleri anlayabilir. Belirli bir derecede akıcı konuşabilir, kimseye ihtiyaç duymadan ve zorlanmadan kendisini ifade edebilir. Oldukça geniş bir kelime haznesi ile detaylı metinler üretebilir.

13-15 Seviye: C1 (Proficient User)

Hemen hemen her konuda zorlu, karmaşık ve uzun metinleri ve içindeki özel terimleri anlayabilir. Fikirlerini akıcı bir şekilde doğru kelimelerle ifade edebilir. Dili sosyal, akademik ve profesyonel ortamlarda rahatlıkla kullanabilir.

Bilge Adam Akademi Sertifikasyonu

Bilge Adam Akademi İngilizce Eğitim Programı'nın her seviyesinin sonunda, bir sonraki seviyeye devam edebilmek ve o seviyenin sertifikasını alabilmek için öğrencilere bir 'Level Test' uygulanır. Öğrencilerin online olarak yapılan bu sınavda başarılı sayılabilmeleri için 75'in üzerinde not almaları gerekir. Level Test'leri başarıyla geçen öğrencilerimiz ise Bilge Adam Başarı Sertifikası (Certificate of Achievement)  almaya hak kazanır.

Uluslararası Sertifikasyon

Bilge Adam Akademi'deki İngilizce eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse TOEFL, TOEIC, IELTS gibi uluslararası sertifika sınavlarına da girerek İngilizce yetkinliklerini belgeleyebilirler.

Ingilizce
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
BilgeAdam’dan aldığım Sistem ve Ağ Uzmanlığı eğitimimle bu alanda kendimi en iyi geliştireceğim yerlerden biri olan Turkcell’de Bursa Bilgi İşlem Departmanı Sorumlusu ve Remote Desktop Support Uzmanı olarak görev yapıyorum. Gerek eğitmenim gerekse...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
MEHMET BERKAY K. / İZMİR
Eğitim içeriği son derece efektif ve öğretici. Eğitmenimiz dersi en iyi şekilde öğrenmemiz için...
BURAK E. / İZMİR
İçerik bu kadar zincirleme ve zengin olamazdı. Bilge Adam'ın sektörde lider olduğu ortada....
icon EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Bul

Bilge Adam Akademi şubelerinde alabileceğiniz eğitimleri görmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.
-->