Sign In

Skip Navigation Linksdijital-tasarim

Mobil Menü

Dijital Tasarım

Web ve grafik tasarımcı, 3D / teknik çizim uzmanı ya da dijital medya uzmanı olun! Reklamcılık, masaüstü yayıncılık, video / animasyon, mimari, endüstriyel tasarım, web ta sarım, bilgisayar oyunu sektörlerinde kariyer sahibi olmak veya dijital medya alanında ilerlemek isteyenler Dijital Tasarım programlarına katılıyor.

Sertifikasyon Programları

Bilge Adam Akademi'nin sektör ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış ve uygulamaya dayalı Web ve Grafik eğitimleri; en güncel Adobe ve web teknolojilerini içerir. Bu eğitimler sayesinde kilit yazılım uygulamalarını ve temel tasarım prensiplerini öğrenerek; iletişim ve internet alanlarında görsel çözümler tasarlamak, örneklemek, derlemek ve üretmekte uzmanlaşabilirsiniz.

Web ve Grafik Sertifikasyon Programı  

Sosyal medya uygulamaları temelli Dijital Medya ve E-Girişim eğitimleriyle satış ve pazarlamada en önemli kanal haline gelen dijital medyayı tanıyarak; kurumsal iletişim, sosyal medya yönetimi / raporlaması / reklamcılığı, SEO, SEM, içerik / mobil / e-posta pazarlama, dijital reklamcılık, e-ticaret, B2B / B2C pazarlama, e-girişimcilik, raporlama ve test konularına hakim olabilirsiniz.

Dijital Medya Sertifikasyon Programı  

3D ve Teknik Çizim eğitimlerimiz; Autodesk ve Adobe'nin yeni teknolojilerini içerir. Uluslararası trendler ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış bu eğitimler sayesinde iş hayatında, farklı disiplinlerin hedeflerine yönelik çalışmalar yapabilecek ve sektörde en çok tercih edilen bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik yazılımları kullanabilecek teknik bilgi ve beceriye sahip olacaksınız.

3D ve Teknik Çizim Sertifikasyon Programı  

Tek Dersler ve İleri Eğitimler (Web ve Grafik)

Adobe’nin profesyonel fotoğraf işleme ve grafik tasarım yazılımı olan Photoshop’a dair temel konuları kapsayan bu eğitim ile katılımcılar, hem temel tasarım hem de temel dijital fotoğraf terminolojisine hakim olurlar. Ayrıca Adobe Photoshop'ı kullanarak basit grafik tasarım projeleri ve online ortamlarda kullanılabilecek görseller hazırlayabilir, fotoğraflar üzerinde değişiklik ve fotomontaj yapabilirler.

Adobe Photoshop Temel  

Web arayüz tasarımının temel teknolojileri olan HTML ve CSS’e dair ileri konuları kapsayan bu eğitimle katılımcılar; HTML 5 ve CSS3 teknolojilerini öğrenerek, web trendlerine uygun siteler oluşturabilirler. Ayrıca JavaScript ve JQuery teknolojilerini tanıyarak, oluşturdukları web sitelerini dinamik eklentilerle zenginleştirebilir ve yayınlanmış web sayfalarını düzenleyebilirler.

HTML ve CSS ile Web Arayüz Tasarımı  
​​​​​

Bu eğitimde; her türlü platformda ve cihazda, tasarımı ve içerik bütünlüğü uyumlu, duyarlı web siteler oluşturmak için gerekli olan “Grid System” mantığı öğretilir. Katılımcılar, dünyada kullanımı en yaygın Duyarlı Tasarım (Responsive Design) Framework’ü olan Bootstrap’in yanı sıra Adobe Dreamweaver’ın “Fluid Grid Layout” özelliğiyle her türlü cihazda uyumlu çalışabilen web siteleri oluşturmayı öğrenirler.

Responsive Design  
​​​​​​​​​​​​​

Tek Dersler ve İleri Eğitimler (Dijital Medya)

Search Engine Optimization (SEO) yani Arama M​otoru Optimizasyonu, arama motorlarındaki web sitelerinin sıralamalarını belirleyen aksiyonların tamamıdır. Bu eğitimde katılımcılar; site içi ve site dışı faktörler ana başlığında web sitelerinin optimizasyonunu, arama motoru sıralama kriterlerini ve güncel algoritmaları göz önünde bulundurarak, uygulamalar yaparlar...

SEO (Search Engine Optimization)  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlama, arama motorlarında organik sıralamaların yeterli olmadığı durumlarda yine arama motorlarında planlanan reklamları kapsamaktadır. Eğitimde, web sayfalarını arama motorlarında ücretli yerleşimler planlanır.

SEM (Google Reklamcılığı)  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Dijital reklamcılığın şüphesiz en önemli bölümünü sosyal medya reklamcılığı oluşturuyor. Bu eğitimde öğrenciler sosyal medya üzerinde yeni stratejiler yaratmayı, kampanyalar oluşturmayı, reklam ve reklam gruplarını; maliyetleri ve performans konularını ele alarak öğrenirler.

Sosyal Medya Reklamcılığı  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

E-ticaretin temel kavramlarını ve süreçlerini içeren eğitim; B2B ve B2C pazarlamada altyapı, e-ticaret mevzuatı, pazarlama ve raporlama gibi alanları kapsar. E-ticaret kurulumu ve hedef kitleye yönelik doğru pazarlama çalışmalarının anlatıldığı bu eğitimde, e-ticaretin tüm adımları hakkında bilgi verilir.​

E-Ticaret ve B2B - B2C Pazarlama  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Katılımcılara e-girişimcilik kavramları ve süreçleri konusunda bilgiler verilen bu eğitim; teknolojik trendler, fikir geliştirme, iş modelleri, fon kaynakları ve hukuksal süreçler gibi aşamaları kapsar. Fon kaynakları ve kaynak kıtlığına getirilecek çözümlerin de anlatıldığı eğitimle, e-girişimlerin başarı oranlarının yükseltilmesi hedeflenir.

E-Girişimcilik  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Tek Dersler ve İleri Eğitimler (3D / Teknik Çizim)

Revit; mimarlar ve inşaat mühendislerine yönelik, geniş kapsamlı, yeni nesil inşaat yönetimi programıdır. BIM (Building Information Modeling - Yapı Bilgi Modelleme) adı verilen sistem ile çalışmaktadır. İnşaat profesyonellerinin yüksek kaliteli ve enerji açısından daha verimli binalar tasarlamalarına ve inşa etmelerine yardımcı olur.

Revit  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Bu eğitimde katılımcıların, bilgisayar destekli teknik çizimler ve tasarımlar yapabilmeleri ve bu yolla ortaya çıkan ürünlerin satış ve pazarlaması için gerekli dijital görselleri hazırlayabilmeleri amaçlanır...

3DS Max ile Modelleme  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

3D Print eğitimde katılımcıların 3D Printing teknolojisi ve ekonomisi hakkında bilgilenerek, herhangi bir yazılımda ürettikleri 3D modelleri, 3D baskıya hazır hale getirmeyi öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin eğitim sırasında ürettikleri bir modelin 3D çıktısını almaları sağlanacaktır.

3D Print  
​​​​​​​​​​​​​​​​​

Bu eğitimde katılımcıların, Autodesk'in teknik çizim alanında en çok kullanılan yazılımı olan AutoCAD ile 2 boyutlu çizim tekniklerinde piyasa koşullarının gerektirdiği yeterliliklere sahip olmalarını sağlanır.

AutoCAD ile 2D Teknik Çizim  
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Sektörde en çok bilinen ve kullanılan compositing programı olan Adobe After Effects, sınırsız görsel içeriği ile video sunumlar ve uygulamalar yapmamızı sağlayan, çok yönlü bir efekt programıdır.​

Adobe After Effects  
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
-->