Sign In

Skip Navigation Linkskullanici-deneyimi-ux-tasarimi

Mobil Menü
Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı


60 saat

Kullanıcı deneyimi; bir kullanıcının bir servisi ya da uygulamayı kullanırken, onunla etkileşime girerken ve sonrasında deneyimlediği şeylerin bütünüdür. Kullanıcının aldığı hizmetle etkileşimi olarak da tanımlanabilir. Günümüz kullanıcıları estetik görünümlü web sitelerini ziyaret etmek yerine artık kullanıcı deneyimine önem veren, onlarla iletişimde olan uygulamaları deneyimlemeyi tercih ediyor. Kullanıcı deneyimi tasarımcıları siteye gelen ziyaretçilerin sitede ne şekilde etkileşimde olduklarıyla ilgilenir. Kullanıcılardan topladığı verilerle onların site üzerindeki etkileşimine göre, tekrar siteyi ziyaret ettiklerinde uygun içerikleri sunmak bu tasarım sürecinin önemli amaçları arasında yer alır.

Nedir?

Tasarım sürecinin UX yaklaşımıyla ele alınması ve kullanıcı odaklı bir tasarım sürecinin metodolojisine hakim olunması; böylece kullanılabilirliği yüksek ürünlerin nasıl tasarlanacağına dair pratiğe aktarılabilir bilgiler edinilmesi amaçlanır.

Seçilecek bir tasarım problemi üzerinden; güncel tasarım araçları kullanılarak, Design Sprint metodolojisiyle proje eşliğinde tüm süreçlerin çözümlenmesi hedeflenir.

Problemi anlamlandırma, çözüm tasarlama, prototip geliştirme, faydalanıcı ile test etme süreçlerinin tümünü kapsayan bütünsel yöntem, farklı sektörlerin ürün ve hizmet tasarımı süreçleri için kullanılır.

Kimler İçindir?

Grafik tasarımcı, dijital tasarımcı, web arayüz tasarımcı, Front-End Developer, yazılım geliştiriciler ve endüstri mühendisleri başta olmak üzere, UX alanında kendini geliştirmek ya da kariyerini bu alanda sürdürmek isteyenler için uygundur.

Kullanıcı arayüzü (UI) tasarımında deneyimli görsel iletişim uzmanlarının yanı sıra satış eğilimini artırmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen, özellikle de e-ticaret sitesi yöneten dijital pazarlama uzmanları ve iş analistleri de katılabilirler.


Neden Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı Eğitimi?

Bu eğitimle çözüm üreteceğiniz kullanıcıyı tanır ve problemi, farklı açılardan bakarak tanımlarsınız.

UX Designer günümüzün en yeni ve en popüler mesleklerinden birisidir.

Ülkemizde de çok ciddi bir UX Tasarımcı ihtiyacı vardır. En çok aranan unvanlardan birisidir.

Bu alanın uzmanları yüksek maaşlara iş bulabilme imkânına sahiptir.

Yapılan çalışmalar; kötü bir kullanıcı deneyiminin, kullanıcının o şirketle yeniden etkileşim isteğini %52 azalttığını ve bu nedenle iyi bir UX tasarımının çok önemli olduğunu ortaya koydu.

Kullanıcıların %94’ü eski teknolojilerle tasarlanmış veya bozulmuş bir tasarıma güvenmedikleri için artık o siteyi ziyaret etmediklerini belirtiyor. Bu nedenle etkili bir UX çalışması günümüzde çok önemlidir.

Sertifika

BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası

Eğitim İçeriği

  • Kullanıcıyı Anlamak
  • Fikir Üretme + Konsept
  • Test
  • Geliştirme
  • Proje

Eğitim Takvimi

Planlanmış eğitim tarihlerini + butonuna tıklayarak, aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

* Eğitim süreleri, içerikteki tüm konuların eksizsiz işlenmesi şartıyla sınıf mevcuduna göre kısalabilmektedir.​​​​​​​​​

​​​​

Açık sınıf bulunamadı. Bu konuyla ilgili size özel eğitim çözümleri ve diğer seçenekler için 444 33 30’u arayabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımı
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Şu an yaptığım işte kullandığım programları Bilge Adam’da öğrendim. Ben bazı sebeplerden ötürü eğitim hayatımı lisede noktalamış, üniversite okuyamamıştım. Daha sonra ilgi duyduğum web ve grafik tasarımı konularında Bilge Adam’da eğitim aldım....
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
BURAK E. / İZMİR
İçerik bu kadar zincirleme ve zengin olamazdı. Bilge Adam'ın sektörde lider olduğu ortada....
YASİN Y. / İZMİR
İçerik fazlasıyla yeterli. Eğitmenimizin diksiyonu ve teknik donanımı iyi. İhtiyaçlarımız...
icon EĞİTİM BUL
Bilge Adam Akademi eğitimlerini ister sertifika programı çerçevesinde paket halinde, ister ihtiyaçlarınız doğrultusunda tek ders olarak alabilirsiniz. Lütfen aradığınız eğitimi yazınız veya ilgilendiğiniz eğitim tipini ve alanını seçiniz.

VEYA

ALAN SEÇİNİZ
EĞİTİM TİPİ SEÇİNİZ
-->