Sign In

Skip Navigation Linksegitim-anlayisimiz

Mobil Menü

Eğitim Anlayışımız​


BilgeAdam Akademi, güncel teknolojilerin öğrenildiği yerdir. BilgeAdam Akademi’de sektör ihtiyaçlarına yönelik eğitimler, sektörün içinden gelen eğitmenler tarafından uluslararası kalitede verilir. Hafta içi veya hafta sonu, ortalama 12 kişilik gruplara sertifikalı danışmanların liderliğinde verilen sınıf eğitimleri, güncel konfigürasyona sahip bilgisayarların bulunduğu sınıflarda, uygulamalı olarak yapılır.

​Eğitim Programları veya ​D​ers B​azlı Eğit​im​​​​​​​​

 ​

Katılımcılar eğitimlerini ister eğitim programı çerçevesinde paket halinde, ister ihtiyaçları doğrultusunda tek ders olarak alabilirler. Eğitim programları, teknolojinin belirli bir alanında temelden başlayan ve öğrencileri o alanda sertifika ve meslek sahibi, nitelikli ve yetkin kişiler haline getiren eğitimler bütünüdür.

Katılımcılara bütünlük, devamlılık, uzmanlaşma ve fiyat avantajları sağlayan bu programların ortalama süreleri seanslara göre değişmektedir ve 4-8 ay sürmektedir. Eğitim programı kapsamındaki belirli eğitimler ve bu programların dışında kalan PRO eğitimler, bağımsız olarak tek başlarına alınabilmektedir.

PRO Eğitimler

BilgeAdam Akademi’nin PRO eğitimleri, farklı disiplinlerde yatay ve dikey olarak uzmanlaşmayı hedefleyen profesyonellere yöneliktir. Eğitim içerikleri, kurumların talepleri doğrultusunda, ihtiyaçlarına özel olarak da şekillendirilebilmektedir. BilgeAdam Akademi, hem standart hem de isteğe göre uyarlanmış eğitimlerinde, katılımcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak için en güncel içerikleri uzman eğitmenler aracılığıyla aktarır.

Uygulama Temelli Eğitim

BilgeAdam Akademi, eğitimlerinde öğrencilerin daha aktif bir rol oynaması esasına dayalı bir öğretim modeli uygular. Bu model, öğrencilerin klasik eğitimin aksine dinleyici olmaktan çıkıp eğitime katılan, uygulama yapan ve proje üreten bir rol üstlenmesini sağlar. BilgeAdam Akademi mezunları, eğitim süresince gerçekleştirecekleri proje ve uygulamalar ile profesyonel iş yaşamında gereksinim duyacakları deneyimi kazanırlar.

Proje Uygulama

BilgeAdam Akademi’de belirli eğitim programlarına katılan öğrencilerimizden proje hazırlamaları istenir. Eğitim içeriğindeki tüm konuların pekiştirilmesi sağlayan bu proje, aynı zamanda tüm içeriğin uygulanmasını gerektiren, üst düzey bir gerçek hayat senaryosudur. Böylece öğrencilerimizin sektöre hazır hale gelinmesi hedeflenir.

Etüt ve Seminerler

Etütler, ders sırasında pekişmediği düşünülen konular için, ders saatleri dışında yapılan ek derslerdir. Ücretsiz etütler, gerektiğinde eğitmenler ve birim müdürleri tarafından planlanır. Ayrıca şubelerimizde yeni teknolojiler ve öğrencilerimizin ilgisini çeken konularda çeşitli seminerler düzenlenir. Katılımın ücretsiz olduğu bu seminerler; şubelerimiz, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda duyurulur. Katılım tüm öğrenci ve mezunlarımıza açıktır.

Sertifikalar

Katılım Sertifikaları

Eğitim sonunda, %80 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası almaya hak kazanır. Ayrıca belirli eğitim programlarının sonunda devam koşulunu sağlamış öğrencilerimiz, eğitimleriyle ilişkili Microsoft, Adobe ve Autodesk katılım sertifikalarına da sahip olurlar.

Başarı Sertifikaları       

Belirli eğitim programlarının belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa eğitim sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 80 ve üstünde olan öğrencilerimiz BilgeAdam Akademi Başarı Sertifikası almaya hak kazanırlar. Hangi programlarda başarı sertifikası alınabileceği, eğitim detay sayfalarında belirtilmiştir.

Öğrencilerin, BilgeAdam Akademi’nin kendilerine sunduğu başarı sertifikalarına hak kazanabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları eğitim programının belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.

Uluslararası Sertifikalar

EEğitimini aldığınız konulardaki yetkinliğinizi global düzeyde kanıtlamak için Yetkili Sınav Merkezleri’nde düzenlenen ücretli uluslararası sertifikasyon sınavlarına katılabilirsiniz. BilgeAdam Akademi, uluslararası sınav sağlayıcısı Pearson-Vue’nun Yetkili Sınav Merkezi’dir. Eğitimini aldığınız konuların sertifikasyonları hakkında bilgi edinmek için sinavnoktasi@bilgeadam.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.​

​​
BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
14 Haziranda 2014 tarihinde beni yönlendirmiş olduğunuz iş görüşmesinden dolayı ne kadar memnun olduğumu belirtmek istiyorum. 27 Temmuz 2013 tarihinden bu yana BilgeAdam Adana öğrencisi olmaktan mutluluk duyuyorum. 7/24 yardımlarınız, bana...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
ÖZLENEN Ş. / FATİH
Kendimi bildim bileli Bilge Adam hep vardı, ortaya çıkışından ziyade “Sebat edebilmesinin ve...
BURAK E. / İZMİR
İçerik bu kadar zincirleme ve zengin olamazdı. Bilge Adam'ın sektörde lider olduğu ortada....
icon EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Bul

Bilge Adam Akademi şubelerinde alabileceğiniz eğitimleri görmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.
-->