Sign In

Skip Navigation Linksegitim-anlayisimiz

Mobil Menü

Eğitim Anlayışımız​


BilgeAdam, güncel bilişim teknolojilerinin öğrenildiği yerdir. BilgeAdam Akademi’de sektör ihtiyaçlarına yönelik eğitimler, sektörün içinden gelen eğitmenler tarafından uluslararası kalitede verilir. Hafta içi veya hafta sonu, ortalama 12 kişilik gruplara sertifikalı danışmanların liderliğinde verilen sınıf eğitimleri, güncel konfigürasyona sahip bilgisayarların bulunduğu sınıflarda, uygulamalı olarak yapılır.

​S​ertifikasyon Programı veya ​D​ers B​azlı Eğit​im​​​​​​​​

 

BilgeAdam Akademi öğrencileri, eğitimlerini ister sertifika programı çerçevesinde paket halinde, ister ihtiyaçları doğrultusunda tek ders olarak alabilirler. Sertifikasyon programları, bilişimin belirli bir alanında temelden başlayan ve öğrencileri o alanda sertifika ve meslek sahibi, nitelikli ve yetkin kişiler haline getiren eğitimler bütünüdür. Katılımcılara bütünlük, devamlılık, uzmanlaşma ve fiyat avantajları sağlayan bu programların ortalama süreleri seanslara göre değişmektedir ve 4-8 ay sürmektedir. Sertifikasyon programı kapsamındaki belirli eğitimler ve bu programların dışında kalan PRO eğitimler, bağımsız olarak tek başlarına alınabilmektedir.

     

Eğitim Paketleri ve PRO Eğitim Paketleri

BilgeAdam Akademi’de sertifikasyon programlarına ek olarak; yazılım, proje yönetimi, veri ve veritabanları, sistem, ağ, güvenlik ve bulut gibi farklı alanlarda gelişmenizi sağlayacak eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Eğitim Paketleri herhangi bir ön koşul gerektirmezken, genelde kurumsal çalışanların katıldığı PRO eğitim paketleri katılımcılarının spesifik bilgi ve deneyimlere sahip olması gerekmektedir. Hem kurumsal hem de bireysel katılımcılara yönelik olan paket eğitimler hakkında detaylı bilgi için ilgili sayfaları inceleyebilirsiniz.           

                 

PRO Eğitimler

BilgeAdam Akademi’nin PRO eğitimleri, farklı disiplinlerde yatay ve dikey olarak uzmanlaşmayı hedefleyen profesyonellere yöneliktir. Eğitim içerikleri, kurumların talepleri doğrultusunda, ihtiyaçlarına özel olarak da şekillendirilebilmektedir. BilgeAdam Akademi, hem standart hem de isteğe göre uyarlanmış eğitimlerinde, katılımcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak için en güncel içerikleri uzman eğitmenler aracılığıyla aktarır.            

                 

Uygulama Temelli Eğitim

BilgeAdam Akademi, eğitimlerinde öğrencilerin daha aktif bir rol oynaması esasına dayalı bir öğretim modeli uygular. Bu model, öğrencilerin klasik eğitimin aksine dinleyici olmaktan çıkıp eğitime katılan, uygulama yapan ve proje üreten bir rol üstlenmesini sağlar. BilgeAdam Akademi mezunları, eğitim süresince gerçekleştirecekleri proje ve uygulamalar ile profesyonel iş yaşamında gereksinim duyacakları deneyimi kazanırlar.

                 

Proje Uygulama

BilgeAdam Akademi’de sertifikasyon programlarına katılan öğrencilerimizden proje hazırlamaları istenir. Eğitim içeriğindeki tüm konuların pekiştirilmesi sağlayan bu proje, aynı zamanda tüm içeriğin uygulanmasını gerektiren, üst düzey bir gerçek hayat senaryosudur. Böylece öğrencilerimizin sektöre hazır hale gelinmesi hedeflenir.                 

Etüt ve Seminerler

Etütler, ders sırasında pekişmediği düşünülen konular için, ders saatleri dışında yapılan ek derslerdir. Ücretsiz etütler, gerektiğinde eğitmenler ve birim müdürleri tarafından planlanır. Ayrıca şubelerimizde yeni teknolojiler ve öğrencilerimizin ilgisini çeken konularda çeşitli seminerler düzenlenir. Katılımın ücretsiz olduğu bu seminerler; şubelerimiz, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda duyurulur. Katılım tüm öğrenci ve mezunlarımıza açıktır.
​​                 

Sertifikalar

Katılım Sertifikaları       

Eğitim sonunda, %70 devam oranını sağlayan öğrencilerimiz BilgeAdam Akademi Katılım Sertifikası almaya hak kazanır. Ayrıca; Yazılım (.NET); Sistem; Web ve Grafik; 3D ve Teknik Çizim sertifikasyon programlarının sonunda, devam koşulunu sağlayan öğrencilerimiz, eğitimleriyle ilgili Microsoft, Adobe ve Autodesk katılım sertifikalarına da sahip olurlar.      

       

Başarı Sertifikaları       

Sertifika programlarının belli saatlerinde yapılan uygulama sınavları ve varsa sonunda verilen proje notlarının ortalaması ile oluşan mezuniyet notu 70 ve üstünde olan öğrencilerimiz Başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.    

Öğrencilerin, BilgeAdam Akademi'nin kendilerine sunduğu Başarı sertifikalarına hak kazanabilmeleri için, ilgili sözleşme şartlarını sağlayarak, kayıtlı oldukları sertifika programının belirli konularında düzenlenecek olan uygulama sınavlarına katılmaları ve/veya projelerini teslim etmeleri gereklidir.      

       

Uluslararası Sertifikalar       

Eğitimini aldığınız konulardaki yetkinliğinizi uluslararası düzeyde kanıtlamak için Yetkili Sınav Merkezleri'nde düzenlenen ücretli Microsoft, Adobe, Autodesk, Google ve LOGO sertifikasyon sınavlarına katılabilirsiniz.   

BilgeAdam Akademi, uluslararası sınav sağlayıcısı Pearson-Vue'nun Yetkili Sınav Merkezi'dir. Eğitimini aldığınız konuların sertifikasyonları hakkında bilgi edinmek için, ilgili eğitimin şube birim müdürüne ve/veya sınav merkezlerimize başvurabilirsiniz.

      

BİLGİ İSTEK FORMU
icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Bilge Adam’dan eğitim almadan önce kendi çapımda basit uygulamalar geliştirmeye çalışıyordum. Bilge Adam’dan aldığım eğitim sayesinde hem ufkum genişledi hem de yeni teknolojilerle tanışma fırsatı bularak, kendimi bu yönde geliştirmeye...
DEVAMINI OKU
ÖĞRENCİLERİMİZ NE DİYOR
ÖZLENEN Ş. / FATİH
Kendimi bildim bileli Bilge Adam hep vardı, ortaya çıkışından ziyade “Sebat edebilmesinin ve...
MEHMET BERKAY K. / İZMİR
Eğitim içeriği son derece efektif ve öğretici. Eğitmenimiz dersi en iyi şekilde öğrenmemiz için...
icon EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim Bul

Bilge Adam Akademi şubelerinde alabileceğiniz eğitimleri görmek için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.
-->