Sign In

Skip Navigation Linkscloud

Mobil Menü

Cloud


Bilgisayar sistemlerinin merkezi sunuculardan internet aracılığıyla kaynak sağlama teknolojisidir. Bu teknoloji; veri depolama, bilgi işleme ve hazır yeteneklerin istemcilere; güvenli, performanslı, esnek ve verimli şekilde hizmet vermesini sağlar.

​​​​​​ ​​​​​

AWS Solution Architect

Amazon Web Services (AWS), dünyanın en kapsamlı ve en yaygın kullanılan bulut platformudur ve dünya çapındaki veri merkezlerinden 175’in üzerinde tam özellikli hizmet sunar. En hızlı büyüyen startuplar, en büyük kuruluşlar ve önde gelen devlet kurumlarının dahil olduğu milyonlarca müşteri; maliyetleri azaltmak, daha çevik olmak ve daha hızlı inovasyon için AWS bulut servislerini kullanmaktadır. AWS çözüm mimarları; AWS üzerinde erişilebilir, uygun maliyetli, hata toleranslı ve ölçeklenebilir dağıtılmış sistemler tasarlama konusunda tecrübe kazanmış, AWS servislerini en iyi pratikleri uygulayarak bir araya getiren ve bu servisler ile istenilen çözümleri üretme ve uygulama deneyimine sahip kişilerdir.

AWS ürünlerinin, servislerinin ve yaygın çözümlerinin anlatıldığı AWS Technical Essentials eğitimiyle AWS servislerinin temellerini öğrenirsiniz. Böylece AWS üzerinde çalışmaya başlaya​bilir ve işiniz için gereken IT çözümleri hakkında kararlar verebilirsiniz.​

AWS Technical Essentials  

Bu eğitimde Cloud Computing’in yararları ve Cloud Strategy’nin iş hedeflerine nasıl yardımcı olduğu anlatılır. Katılımcılar finansal açıdan maliyet minimizasyonu sağlamak için AWS’in temellerini kullanmayı ve bulut bilişimin iş yüküne yararlarını öğrenir. Eğitim aynı zamanda AWS platformunun bulut stratejileriyle birlikte ele alınmasına yardımcı olacak uyumluluk ve güvenlik konseptlerini tanıtır.

AWS Business Essentials  

Temel seviyedeki bu tek günlük eğitim, AWS Cloud’u bütüncül bir biçimde anlamaya çalışan, bağımsız spesifik teknik rolleri olan bireyler için planlanmıştır. AWS Services, güvenlik, mi​mari, fiyatlandırma ve destek gibi bulut konseptlerinin detaylı bakışını içerir. Uygulam​al​ar sayesinde AWS temel konseptlerini pekiştirmenizi sağlar. Ayrıca AWS Certified Cloud Practitioner sınavı için hazırlanmanıza yardımcı olur.

AWS Cloud Practitioner Essentials  

Bu eğitimde AWS platformu üzerinde IT altyapıları oluşturmanın temelleri anlatılır. AWS servislerini ve bu servislerin bulut tabanlı çözümlerle nasıl çalıştığını anlayarak, AWS Cloud’ı nasıl optimize edeceğinizi öğrenirsiniz. Ayrıca yapacağınız uygulamalarla pratik deneyim ​kazanırsınız. Böylece AWS üzerinde mimari tasarım kalıplarını kullanarak, en uygun IT çözümlerini üretebilirsiniz.

Architecting on AWS  

ABu eğitimde, iş yüklerinizi​ AWS üzerine taşırken doğru strateji seçimi, uygun uzmanların bulunması, doğru taşıma planının oluşturulması ve finans yönetimi gibi konuların çözümlerini bulacaksınız. Bütünsel bir bulut adaptasyon planını nasıl oluşturacağınızı ve ​doğru çalışan kaynaklarını nasıl seçerek, bu planı en doğru şekilde yönetmeyi ve yürütmeyi öğreneceksiniz.

Secrets to Successful Cloud Transformations  
-->