Sign In

Skip Navigation Linksquality-and-process-management

Mobil Menü

Quality and Process Management
​(Kalite ve Süreç Yönetimi)


Proje geliştirme süreçlerinde; projenin planlanması, analiz edilmesi ve test edilmesi en az projenin geliştirme süreci kadar önemlidir ve ilgili projenin kalitesini arttırır. Kalite ve Süreç Yönetimi uygulama geliştirme süreçlerinde projenin kalitesini ve çalışan takımın performansını geliştirmek ve iyileştirmek için izlenen tüm adımların bir araya getirildiği süreçlerin bütünüdür.

​​​​​​ ​​​​​​

Quality and Process Analyst

Project Manager

Proje Yönetimi; proje faaliyetlerinin proje hedeflerine ulaşmak için planlanması, raporlanması ve kontrolüdür. Proje yöneticisi; projeyi üstlenebilecek ve proje geliştirme metodolojilerini bilen ekipleri yönetebilen, üst yönetime raporlar sunabilen, yetişmiş kişilerdir. Bu alanda uluslararası standartları ve teknikleri bilmek, klasik ve çevik proje yönetim metodolojilerine hakim olmak proje yönetiminin önemli unsurudur.

Uygulamalı IT Proje Yöneticiliği  

Project Management Professional (PMP), günümüzde ulusal ve uluslararası alanda projelerde çalışan ve proje yöneticiliği yapan herkes tarafından bilinen bir sertifikadır. PMP sertifikası almak isteyen proje yöneticileri, Project Management Institue (PMI) tarafından yapılan sertifikasyon sınavına hazırlanmalıdır.

PMP Sınavına Hazırlık  

Business Analyst

IT sektöründe iş analizi; iş birimlerinden gelen talepleri yani gereksinimleri keşfederek, bunların belgelendirilmesi ve paydaşların ihtiyaçlarının ortadan kaldırılması için çözümlerin üretilmesi adına geliştirme ekipleri ile birlikte çalışılmasıdır. Bilişim teknolojilerinde, müşterinin yer aldığı sektör ile yazılımcı arasındaki köprü görevini üstlenen kişi iş analistidir.

Uygulamalı İş Analistliği  

Software Testing Analyst

Yazılımları güvenilir bir şekilde kullanabilmemiz için doğru bir şekilde test edilmeleri gerekmektir. Yazılım test uzmanı, yazılım ürünlerinin problemlerini tespit etmekle sorumludur. Yazılım üzerinde çeşitli testler yapar, sorunları tanımlar ve gerektiğinde hata ayıklama programlarını çalıştırır.

Uygulamalı Yazılım Test Uzmanlığı  
​​​​​
-->