Sign In

Skip Navigation Linksgelistirme

​​​​Geliştirme​​​

Active Directory Çözümleri
Microsoft’un mesajlaşma çözümü olan Exchange Server ürününün sıfırdan kurulumu veya mevcut sürümden daha üst sürümlere yükseltilmesi planlanır ve dokümante edilir. İhtiyaca göre yüksek erişilebilirlik planlaması ve uygulaması yapılır. Mevcut organizasyon yükseltilebileceği gibi cross-organization geçişler de mümkündür.

Exchange Server Çözümleri
Microsoft’un mesajlaşma çözümü olan Exchange Server ürününün sıfırdan kurulumu veya mevcut sürümden daha üst sürümlere yükseltilmesi planlanır ve dokümante edilir. İhtiyaca göre yüksek erişilebilirlik planlaması ve uygulaması yapılır. Mevcut organizasyon yükseltilebileceği gibi cross-organization geçişler de mümkündür.

Lync Server Çözümleri
Microsoft’un anlık mesajlaşma ve iletişim çözümü olan Lync Server ürününün sıfırdan kurulumu veya mevcut sürümden daha üst sürümlere yükseltilmesi planlanır ve dokümante edilir. İhtiyaca göre yüksek erişilebilirlik senaryolarının planlaması, uygulaması ve geçişi yapılır.

Office 365 Çözümleri
Microsoft’un Bulut Bilişim hizmetlerinden Office 365 ürününün barındırdığı özelliklerden uygun olanı kurumun ihtiyaçlarına göre belirlenir. Sadece bulut üzerinde veya mevcut Active Directory ve Exchange hizmetleri ile birlikte çalışabilecek şekilde planlama, kurulum ve geliştirmeler yapılır.

Sanallaştırma Çözümleri
Kurumların altyapı verimliliğini arttıran ve özel bulut (private cloud) yapısının belkemiğini oluşturan sunucu sanallaştırma sistemleri, ihtiyaca uygun şekilde planlanır. Yeni kurulum yapılabileceği gibi mevcut sürümden yükseltme yapmak da mümkündür. Planlanan çözüm sonraki aşamalarda uygulanır ve yaygınlaştırılır.

SCCM Çözümleri
Kurumların envanter yönetimi, yazılım dağıtımı, yazılım güncelleme, standardizasyon, güvenlik, uzaktan kontrol ve işletim sistemi kurulumu başlıklarındaki ihtiyaçlarına göre planlama yapılır. Planlanan çözüm, sonraki fazda gerçek sisteme uygulanır, testler yapılır ve çözüm genele yayılır.

SCOM Çözümleri
Kurumların altyapısında bulunan çok sayıda sunucu ve sistemin merkezi ve proaktif olarak izlenmesini sağlayan ve altyapı farkındalığını arttıran SCOM çözümü, kurumun ihtiyaçlarına göre planlanır. Geliştirme fazında üründen sağlanan faydayı arttırmak için MP’ler üzerinde ileri seviyede optimizasyon yapılır.

DPM Çözümleri
Kuruma ait veri miktarı, çalışan servisler ve bu servisleri üzerinde barındıran sunucuların detaylı analizi yapılır. Sonrasında kuruma ait lokasyonlara ve veri/hizmet kaybı senaryolarına göre teknik altyapı planlanır. Planlanan yapı geliştirilerek, her türlü senaryoya göre testler yapılır ve optimizasyon sonrasında devreye alınır.

Azure ile Bulut Bilişim Çözümleri
Microsoft’un bulut hizmeti olan Azure'un kullanım senaryoları ve belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda Azure üzerindeki sanal makineler, VPN bağlantısı, kaynak kullanımı, güvenlik ve yönetimsel konular planlanarak hayata geçirilir.

Güvenlik Çözümleri
Bilgi güvenliği ile ilgili gerek Microsoft’un gerekse diğer üreticilerin teknolojileri, kurumun ihtiyaçlarına göre planlanarak uygulanır. MBAM ve BitLocker gibi disk şifreleme, AppLocker gibi uygulama kısıtlama ve DirectAccess gibi güvenli erişim çözümleri bunların arasındadır.​
BİLGİ İSTEK FORMU