Sign In

Skip Navigation Linkssurecler

 

​​​​​​​​​​​Dönemsel Uzman Sağlama Süreçler​​i

Her firma ve ihtiyaçları benzersizdir. Bu nedenle Bilge Adam İnsan Kaynakları olarak öncelikle Uzman Sağlama hizmeti sunacağımız müşterilerimizi ve görev verilecek projeleri tanımaya çalışırız. Gereksinimlere bağlı olarak, ilgili teknoloji konusunda uzman bir seçme yerleştirme danışmanı veya ekibi, çalışma ortamını ziyaret eder. İhtiyaçlar ve hedefler hakkında bilgi alınarak, en uygun adayları bulmak için müşterilerimiz ile birlikte çalışılır.

​ 

1- Personel Talebi

Talepte bulunan müşterimizden, aradığı personel profilinin tarif edileceği 'Personel Talep Formu' istenir. Aranılan personelin tüm nitelikleri; verilecek görevin ve projenin detaylı iş tanımı, çalışma saatleri, kullanılacak teknolojilerin detaylandırılması ve çalışacak kişiye verilecek 'Ekonomik Paket' bilgileri bu formda yer alır.

 

2- Aday Araştırma

Türkiye'de bulunan BT profesyonellerinin büyük bölümüne erişebilecek, zengin bir networke sahip olan Bilge Adam, Dış Kaynak Danışman olarak görev yapabilecek adaylarını bulurken, bünyesindeki danışmanların yanı sıra Bilge Adam Akademi mezunları, online kariyer siteleri, teknik mail grupları, BT ile ilgili vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları, yazılı ve görsel basın vb. mecralardan faydalanır. Araştırma süreci sonunda, firma taleplerine en uygun bulunan adayların değerlendirme aşamasına geçilir.

 

3- Aday Değerlendirme

Araştırılan CV'ler arasından, teknik danışmanların pozisyon için uygun gördükleri adaylarla telefon mülakatı yapılır. Telefon mülakatındaki elemeden sonra, Seçme ve Yerleştirme Danışmanlarınca Bilge Adam ofislerinde gerçekleşen, yüz yüze mülakat aşamasında adaylar değerlendirilmeye devam edilir. Adaylar, ilgili teknolojilerdeki teknik yazılı sınavlardan da pozitif sonuç alırlarsa, sürece olumlu devam edenler, Bilge Adam Bilişim Grubu'nun konularında Türkiye'de sayılı olan Teknik Danışmanlarınca son teknik mülakata tabi tutulur.

 

4- Kaynak Sağlama

Uygunluğu tescil edilen adaylar; CV'leri, sınav sonucu, Bilge Adam İnsan Kaynakları mülakat notu ve teknik danışmanın mülakat notu ile birlikte müşteri firmaya (isim, iletişim ve son işyeri bilgileri kapalı) kısa liste şeklinde sunulur. Müşteri firmanın uygun bulduğu adaylar ile görüşme organizasyonu ile bu görüşmeden olumlu olan adayların referans, diploma, sertifika bilgilerinin kontrolü Bilge Adam İnsan Kaynakları tarafından gerçekleştirilir. İK departmanı olmayan müşteri firmalarımız için iş teklifi aksiyonu da tarafımızca yapılabilir.

 

5- Kaynak Tutundurma

Müşterilerimizin iş teklifini onaylamasının ardından Dış Kaynak Danışman olarak firmalarda görevlerine başlayan uzmanlarımızın performansı Dış Kaynak Tutundurma ve Yönetim Ekibimiz tarafından sürekli ölçülür ve değerlendirilir. Böylelikle Dış Kaynak Danışmanlarımız, Bilge Adam İnsan Kaynakları ile sürekli temas halinde kalırlar ve faaliyetleri aylık raporlar halinde hizmet alan firmalara bildirilir. Müşteri Yeri Çalışma Protokolü uyarınca gerekli aksiyonlar Dış Kaynak Yönetim Portalı aracılığı ile alınarak, kaynağın tutundurulması sağlanır. Ayrıca bütün uzmanlarımızın Bilge Adam Akademi tarafından sunulan, kendi alanlarıyla ilgili tüm eğitim ve sertifikasyon imkânlarından yararlandırılır.

 

6- Kaynak Rotasyonu (Değişimi)

Bilge Adam İnsan​ Kaynakları; 1,5 yılı aşan, uzun dönemli Dış Kaynak Uzman Sağlama hizmeti sunduğu müşterilerine, firma - proje körlüğü gibi olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla Kaynak Rotasyonu (Değişimi) önerisinde bulunur. Verimliliği de artıran bu uygulamada, değiştirilen Dış Kaynak Danışmanlarımız, Bilge Adam Bilişim Grubu'nun veya diğer müşterilerimizin projelerinde görevlendirilerek, uzmanlarımızın sürekli aktif kalmaları sağlanır.

UZMAN TALEP FORMU