Sign In

Skip Navigation Linkssurecler0619-9012

 
​​​​​​Seçme Yerleştirme Süreçler​​i​

Bilge Adam İnsan Kaynakları, her şirket ve gereksinimleri farklı olduğu için işe Seçme ve Yerleştirme hizmeti sunacağı müşterileri tanımakla başlar. Firma talebiyle ilgili teknolojide uzman bir seçme ve yerleştirme danışmanı veya ekibi, müşteriyi yerinde ziyaret ederek, beklentiler ve amaçlar hakkında bilgi edinir. İhtiyaç analizi yapıldıktan sonra da müşterileri ile birlikte en doğru personelin bulunması için çalışılır.

​ 

1- Personel Talebi

Talepte bulunan müşterimizden, aradığı personel profilinin tarif edileceği 'Personel Talep Formu' istenir. Aranılan personelin tüm nitelikleri; verilecek görevin ve projenin detaylı iş tanımı, çalışma saatleri, kullanılacak teknolojilerin detaylandırılması ve çalışacak kişiye verilecek 'Ekonomik Paket' bilgileri bu formda yer alır.

 

2- Aday Araştırma

Türkiye'de bulunan BT profesyonellerinin büyük bölümüne erişebilecek, zengin bir yetenek havuzuna sahip olan Bilge Adam, müşterilerinde görev yapabilecek adaylarını bulurken, bünyesindeki danışmanların yanı sıra Bilge Adam Akademi mezunları, online kariyer siteleri, teknik mail grupları, BT ile ilgili vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları, yazılı ve görsel basın vb. mecralardan faydalanır. Araştırma süreci sonunda, firma taleplerine en uygun bulunan adayların değerlendirme aşamasına geçilir.

 

3- Aday Değerlendirme

Araştırılan CV'ler arasından, teknik danışmanların pozisyon için uygun gördükleri adaylarla telefon mülakatı yapılır. Telefon mülakatındaki elemeden sonra, Seçme ve Yerleştirme Danışmanlarınca Bilge Adam ofislerinde gerçekleşen, yüz yüze mülakat aşamasında adaylar değerlendirilmeye devam edilir. Adaylar, ilgili teknolojilerdeki teknik yazılı sınavlardan da pozitif sonuç alırlarsa, sürece olumlu devam edenler, Bilge Adam Bilişim Grubu'nun konularında Türkiye'de sayılı olan Teknik Danışmanlarınca son teknik mülakata tabi tutulur.

 

4- Aday Yönlendirme

Uygunluğu tescil edilen adaylar; CV'leri, sınav sonucu, Bilge Adam İnsan Kaynakları mülakat notu ve Teknik Danışmanın mülakat notu ile birlikte müşteri firmaya (isim, iletişim ve son işyeri bilgileri kapalı) kısa liste şeklinde sunulur. Müşteri firmanın uygun bulduğu adaylar ile görüşme organizasyonu ile bu görüşmeden olumlu olan adayların referans, diploma, sertifika bilgilerinin kontrolü Bilge Adam İnsan​ Kaynakları tarafından gerçekleştirilir. İK departmanı olmayan müşteri firmalarımız için iş teklifi aksiyonu da tarafımızca yapılabilir.

UZMAN TALEP FORMU