Sign In

Skip Navigation Linkskampanya

Mobil Menü

Geleceğinizi Değiştirecek Teknoloji Eğitimleri BilgeAdam'da!​

Günümüzde her işin temelinde yer alan teknoloji; iyi bir kariyer, yüksek maaşlar ve yurtdışında çalışma olanakları sunuyor. Peki, bir kişinin kariyerini teknoloji üzerine inşa etmesi için ne yapması gerekiyor? 

DAHA İYİ BİR İŞ

Teknoloji alanında kariyer sahibi olmayı cazip kılan başlıca unsur, iş bulmayı kolaylaştıran "nitelikli eleman açığı" olarak karşımıza çıkıyor. Yazılım ile ilgili iş ilanlarının her geçen gün arttığı ülkemizden bir örnek verelim: Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, yazılım sektörünün her yıl 70 bin elemana ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Bu alandaki üniversite mezunu sayısının 10 bin olduğunu ​belirten Güneş, mezunların bir kısmının da sektörün aradığı kalitede olmadığını söyledi. Bu durum, yazılımı meslek olarak seçenlerin aradıkları işi bulmakta zorlanmayacakları anlamına geliyor.

Şimdi de sektörel öngörülere göz atalım: Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Tiryakioğlu, yazılım sektörünün 2023'te 50 milyar Dolarlık büyüklüğe ulaşmasının beklendiğini ifade etti. Bu tahmin bize, yazılımda kariyerin sadece bugün değil, yakın gelecekte de doğru tercih olacağını gösteriyor.

DAHA YÜKSEK MAAŞ

Sektörünün büyümesiyle birlikte artan uzman ihtiyacı doğal olarak ücretlere de yansıyor. Capital Dergisi'nin araştırmasına göre bilişim uzmanları; bankacılık, ilaç, perakende, turizm, tekstil, hızlı tüketim, enerji, otomotiv, inşaat ve özel sağlık sektörlerindeki uzmanların maaş ortalamasına oranla ​%40 daha ​fazla kazanıyor.

YURTDIŞINDA ÇALIŞMA ŞANSI

​Gelelim teknolojinin açtığı farklı bir kapıya; yurtdışında kariyer… Teknoloji, dikey uzmanlaşma sağlayacak sayısız seçenek barındırıyor. Üstelik teknolojinin sunduğu iş fırsatları ülkemizle de sınırlı değil. Teknoloji üreticilerinin uluslararası geçerlilikteki sertifikalarıyla dünyanın her yerinde çalışma imkânına sahip olabilirsiniz. 

Örneğin Avrupa'da: Adecco Group CEO'su Alain Dehaze, bir Avrupa Komisyonu çalışmasından alıntı yaparak, "Dijital beceri eksikliği, birçok müşterimiz için en büyük sorunlardan biri. Sadece Avrupa'da, dijital becerilerin eksikliğinden dolayı 2020 yılına kadar 900.000 boş pozisyon olacak" açıklamasında bulundu. 

​TEKNOLOJİYİ ÖĞRENMEK İÇİN UYGULAMALI EĞİTİM

Peki, teknolojide nasıl uzmanlaşılır? Diğer alanlarda olduğu gibi teknolojide uzmanlaşmanın yolu da eğitimden geçiyor. "Teknoloji eğitimleri" denildiğinde ise akla 22 yıldır BilgeAdam geliyor. 100 binden fazla mezunuyla teknoloji eğitimlerinde Türkiye'nin lider kurumu olan BilgeAdam Akademi'de, kariyerini bu alanda inşa etmek isteyen herkesin katılabileceği eğitim programları bulunuyor.

BilgeAdam Akademi'nin,​ sektörde ihtiyaç duyulan sertifikalı profesyonellerin yetiştirilmesi amaçlanarak geliştirilen eğitimlerinde, öğrencilerin daha aktif bir rol oynaması esasına dayalı bir öğretim modeli uygulanıyor. Böylece öğrencilerin klasik eğitimin aksine dinleyici olmaktan çıkıp; eğitime katılan, uygulama yapan ve proje üreten bir rol üstlenmesini sağlanıyor. BilgeAdam Akademi mezunları, eğitim süresince gerçekleştirecekleri proje ve uygulamalar ile profesyonel iş yaşamında gereksinim duyacakları deneyimi kazanıyorlar.​

Üstelik eğitimlerimize şimdi kayıt olanlar, ödemeye* 3 ay sonra başlıyor.​

Eğitimlerimizi incelemek için kataloğumuza göz atın.​​​

Detaylı bilgi ve başvuru için formu doldurun.​​

BİLGİ İSTEK FORMU

* ​Eğitim ücretleri; tercih edilen şube, seans ve ödeme seçeneğine göre değişiklik göstermektedir.​​​

icon BAŞARI HİKAYELERİ
Basari Hikayesi
Şu an ve daha önce çalıştığım şirketlerde Bilge Adam etiketinin nimetlerinden yararlandım. Aldığım eğitim ve başarılı olmamda emeği geçen sistem ve network eğitmenimizin desteklerini de es geçmemem gerek. Katkıları sayesinde ve aldığım eğitimin...
DEVAMINI OKU
-->