Sign In

Skip Navigation Linkshakkimizda

Hakkımızda​​

​Bilge Adam Yazılım, 500'ü aşkın saha tecrübeli ve sertifikalı danışmanıyla sizlere Yazılım Geliştirme, Danışmanlık ve Yazılım Ürünleri alanlarında hizmet sunmaktadır. İTÜ Teknokent'te yer alan Ar-Ge ekibinin desteğiyle kamu kurumları ve özel sektör firmaları için yazılım projeleri geliştirmektedir. Microsoft Gold Application Development Partner / İş Ortaklığı belgesine uzun yıllardır sahip olan Bilge Adam Yazılım, Java tabanlı projeleri de başarıyla tamamlamaktadır. Ayrıca mobil platformlarda hem iOS hem de Android işletim sistemlerine yönelik uygulamalar geliştirmektedir. Bilge Adam Yazılım, hedefe ulaşan proje süreçleri için hizmetlerini 3 ana kategoride gruplandırmıştır:

 • Yazılım Geliştirme
 • Danışmanlık
 • Yazılım Ürünleri

​​​​K​alite Standartları

Bilge Adam Yazılım, vermiş olduğu bütün yazılım geliştirme hizmetlerinde, tüm dünyada geçerli kalite standartlarına uymaktadır.

Bilge Adam Yazılım, alanında saha tecrübesi olan sertifikalı danışmanlarla (MCSD, PMP, ISTQB, CBAP, Scrum Master) çalışarak, proje geliştirme aşamasında, insana bağımlı hataları minimize eder.

Geliştirilen projelerdeki yazılım kaynak kodlarının güvenli ve versiyonlu bir şekilde saklanması ve yedeklenmesi için Microsoft Team Services (TFS), Git / Github, Apache SubVersion gibi ürünler kullanılmaktadır.

Bilge Adam Yazılım, geliştirdiği projelerde kullanılan veri tabanı sistemlerinin (Microsoft SQL Server, Oracle, MongoDB vb.) ihtiyaca dönük olarak anlık, saatlik ya da günlük olarak yedeklenmesini sağlamaktadır. Böylece herhangi bir kesinti durumunda kurumunuzun / firmanızın veri kaybı riskini en aza indirmektedir.

Geliştirilen projelerde kurumunuzun / firmanızın ihtiyacına göre, daha otomatize edilmiş adımları barındıran DevOps süreçleri uygulanmaktadır. Continuous Integration / Delivery olarak da adlandırılan bu süreçlerde; özellikle derleme, test ve yaygınlaştırma adımları TFS, Jenkins, Travis gibi ürünler aracılığıyla otomatik hale getirilmektedir. ​

Başarılı Bir Yazılım Projesi İçin… 

Tüm dünyada yazılım projelerinin %72’si başarılı olamamaktadır. Bilge Adam Yazılım, bu yüksek olumsuz orana rağmen, başlamış olduğu bütün yazılım projelerini başarıyla bitirmiştir.
Yazılım projelerinde başarıya ulaşabilmek için, şu 5 madde göz önünde bulundurulmaktadır:

1- Doğru İş Analizi Süreci   

Analiz safhasında; geliştirilecek modüller detaylandırılmazsa ve kapsam ile ilgili net bir mutabakata varılmazsa, projenin ilerleyen zamanlarında kapsam oldukça farklılaşabilir ve genişleyebilir. Bunun sonucunda projenin süresi uzayabilir ve proje başarısız olarak tamamlanabilir veya sonuçlar beklentileri karşılamayabilir.
Bilge Adam Yazılım, sizin sektörünüzde uzmanlaşmış tecrübeli danışmanları aracılığıyla, analiz sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.
Analiz sürecinde iş akışları ve ekran taslakları (Mock-up, Wireframe vb.) oluşturulur. Analizin onaylanmasının ardından yazılım geliştirme sürecine geçilir.

2- Doğru Teknoloji Seçimi   

Güncel teknolojiler; geliştirilecek / kullanılan sistemin, yakın ve uzak gelecekteki ihtiyaçlara ne oranda cevap verebileceğini belirler. Bilge Adam Yazılım olarak, her zaman en güncele yakın teknolojileri kullanarak, yazılım uygulamasının ömrünü olabildiğince uzun tutmayı hedeflemekteyiz.   

3- Doğru Yazılım Ekibi Seçimi   

Proje ekibinin yapısı, kalitesi, uyumu ve devamlılığı, projenin geliştirilme ve bakım sürecinin en önemli kısımlarındandır. Bilge Adam Yazılım, her zaman sertifikalı ve konusunda saha tecrübesi olan danışmanlarla çalışarak, sizlere en doğru ekip ile destek vermektedir.   

4- Doğru Proje Yönetim Metodolojisi Seçimi ve Süreç Yönetimi   

Doğru metodoloji seçmeyen, doğru süreçleri uygulamayan ve doğru süreç yönetimi ürünlerini kullanmayan projeler, %50 oranında daha fazla başarısız olmaktadır. Bilge Adam Yazılım olarak, Scrum gibi Çevik (Agile) Proje Yönetim Metodolojileri’ni tavsiye etmekte; 15 günde bir düzenli toplantılarla proje ilerleyişini sizlere raporlamayı ve takip etmeyi önermekteyiz.   

5- Doğru Firma Seçimi   

Küçük ölçekteki yazılım firmalarında kaynak yetersizliği ve yazılım uzmanı yedekleme sorunu nedeniyle iş sürekliliği problemi günden güne artmaktadır. Microsoft, SAP, Oracle gibi dev firmaların ürünlerinde ise hem maliyet çok yüksek olmakta hem de istenilen özelleştirmelerin yapılamaması problemiyle sık sık karşılaşılmaktadır. Bu da projeden istenen verimin alınmasını engellemektedir. Bilge Adam Yazılım, tamamen size özel geliştirilen uygulamalar ile projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.   

​Bu 5 adımdan herhangi birinde yanlış karar verilirse, Yazılım Projesinin başarısız olması yüksek ihtimaldir. ​   

Kullanılan Teknolojiler

Bilge Adam Yazılım olarak, geliştirdiğimiz bütün projelerde, teknoloji seçimine sizlerle beraber karar veriyoruz. Kullandığımız teknolojilerin ileriye dönük olarak ihtiyaçlara hangi oranda cevap verdiğini, seçilen teknolojiler için firmanızda ve piyasada yeteri kadar geniş bir danışman kadrosu bulunup bulunmadığını mutlaka değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeler ışığında, genel olarak yazılım geliştirme altyapımızı MicroServices tabanlı oluşturmakla birlikte, aşağıdaki teknolojileri kullanmaktayız:   

Microsoft Teknolojileri   

 • .NET Core, ASP. NET Core MVC
 • C#, Web API, Entity Framework Core
 • SQL Server, Reporting Services, Power BI
 • Team Services, Team Foundation Server
 • SharePoint

Oracle Teknolojileri   

 • Oracle 11g+
 • Java 8

Mobil Teknolojiler   

 • Native Mobil Uygulamalar (iOS / Swift, Android / Java)
 • Hybrid Native Mobil Uygulamalar (Xamarin, React Native)
 • Hybrid Web tabanlı Mobil Uygulamalar (Apache Cordova)
Açık Kaynak Kodlu Teknolojiler

 • MEAN Teknolojileri (MongoDB, ExpressJS, AngularJS, NodeJS)
 • Redis, MemCache
 • Selenium Test, Protractor, Mocha
 • Github, Travis, Heroku
Bulut / Container Teknolojileri
 • Azure
 • Amazon WS
 • Docker​​​​​​​​​

BİLGİ İSTEK FORMU